W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończył się VII Międzynarodowy Kongres Morski

09.09.2019

W dniach 5-6 września w Szczecinie odbył się VII Kongres Morski. Było to najważniejsze wydarzenie branży morskiej, które zgromadziło blisko 600 uczestników, zarówno z Polski, jak i ze świata.

Debat na scenie podczas 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Kongres Morski otworzył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Minister zauważył, że inicjatywa na stałe wpisała się już w historię Szczecina i Pomorza Zachodniego. Podczas inauguracji została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście a portem Trieste.

Okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwoju branży morskiej były debaty: „Inicjatywa Trójmorza gospodarczym impulsem rozwoju Europy”, „Od konkurencji do synergii – wizje rozwoju” czy „Bezpieczeństwo w branży morskiej – przyszłość, wyzwania i oczekiwania”.

Odbyło się również 18 paneli w trzech blokach tematycznych dotyczących:

✔rozwoju portów morskich,
✔innowacji w gospodarce morskiej
✔nowoczesnej edukacji morskiej

- Jestem przekonany, że polityka gospodarki morskiej musi być tworzona na podstawie dyskusji z branżą, z przedsiębiorcami, administracją i partnerami zagranicznymi – mówił minister Marek Gróbarczyk podczas podsumowania Kongresu.

Podziękował również organizatorom i sponsorom wydarzenia, zapraszając na kolejną edycję Kongresu Morskiego.

- Już dzisiaj mogę zaprosić na 8.Kongres Morski, który odbędzie się w 2020 roku. Na pewno bardzo ważnym tematem będzie nasza kandydatura do rady IMO i aktywna próba uczestniczenia w tworzeniu prawa międzynarodowego – dodał minister.