W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dlaczego potrzebna jest zmiana KRI?

Rozporządzenie KRI zostało ogłoszone w kwietniu 2012 r., a było nowelizowane ostatnio w listopadzie 2017 r. Obecne rozporządzenie wygasa 22 maja 2024 r.

Od 2021 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) prowadzone są prace nad nowelizacją ustawy o informatyzacji. W ramach prac wskazano także obszary, które powinny zostać uregulowane w nowej wersji Rozporządzenia KRI. Chodzi przede wszystkim o planowane uregulowanie kwestii dotyczących sposobów osiągania interoperacyjności prawnej czy budowy elektronicznych usług publicznych. 

Rozporządzenie KRI wskazuje wymagania dla systemów teleinformatycznych, rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej. Od czasu wydania rozporządzenia – to jest od 2012 roku - bardzo dużo zmieniło się w tym obszarze. Zmiany w podejściu do efektywnego zarządzania administracją publiczną, w środowisku informatycznym i w interoperacyjności europejskiej powinny zostać uwzględnione w nowej wersji rozporządzenia.

{"register":{"columns":[]}}