W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Bank tlenu w KM PSP w Ostrołęce - Pierwszy transport do szpitala w Przasnyszu

03.04.2021

Bank tlenu 5

BANK TLENU W KM PSP W OSTROŁĘCE - PIERWSZY TRANSPORT DO SZPITALA W PRZASNYSZU

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie podejmuje działania wspierające w tym zakresie szpitale. W tym celu tworzone są banki tlenu na bazie siedzib jednostek Państwowej Straży PożarnejW województwie mazowieckim na początku kwietnia br. utworzono dwa kolejne banki z butlami tlenu, zlokalizowane w magazynach Państwowej Straż Pożarnej w Ostrołęce oraz w Warszawie. Dwa takie banki działają już od grudnia 2020 roku w KM PSP w Płocku i KM PSP w Radomiu.

Do banku tlenu w Ostrołęce 1 kwietnia dotarła pierwsza dostawa 25 szt. butli 40 litrowych i 60 szt. butli 10 litrowych. Spodziewane są kolejne dostawy.

Nie trzeba było długo czekać bo już 3 kwietnia wieczorem ostrołęccy strażacy wykonali pierwszy transport 20 szt. butli 40 litrowych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

Banki tlenu stanowią całodobowe zabezpieczenie w sytuacjach nagłego deficytu gospodarki tlenowej w placówkach medycznych, opiekujących się pacjentami z COVID-19. W razie sytuacji kryzysowej butle do szpitala dostarczać będą strażacy z załadunkiem i rozładunkiem na miejscu. Za proces koordynacji dostaw odpowiada koordynator ds. tlenu urzędu wojewódzkiego w Warszawie.

 

Informacja: mł. bryg. Robert Chodkowski

Foto: KM PSP Ostrołęka

Zdjęcia (5)