W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2021 w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce

21.05.2021

Dzień Strażaka 2021

OBCHODY DNIA STRAŻAKA 2021 W KM PSP OSTROŁĘKA

     21 maja 2021 roku przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.

            Ten ważny dla strażaków dzień poprzedziła uroczysta msza święta, która odbyła się przed obchodami w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Podczas tej mszy dokonano złożenia relikwii św. Floriana specjalnie sprowadzonych na tą okoliczność z Bazyliki Św. Floriana w Krakowie.

            Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Naczelnikowi Wydziału Kontrolno Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie st. bryg. Mariuszowi Kowszunowi przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Bogdana Trzaskę. Następnie  wciągnięto flagę narodową na maszt i wybrzmiał hymn państwowy.

            Punktem kulminacyjnym uroczystości Dnia Strażaka było wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe.

BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ”

 1. mł. kpt. Mariusz Chorąży

ZŁOTYM  MEDALEM  „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”

 1. asp. Piotr Suchta
 2. st. ogn. Jarosław Drabot
 3. st. ogn. Krzysztof Kłos
 4. st. ogn. Tomasz Perzanowski

SREBRNYM  MEDALEM  „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”

 1. st. sekc. Kamil Piaścik

 

ZARZĄD OKRĘGOWY LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ WYRÓŻNIŁ HONOROWĄ KOMANDORIĄ LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ : ”PRO FLUMINIBUS POLONORUM”:

 1. Pana Stanisława Kubła – Starostę Powiatu Ostrołęckiego
 2. Druha Janusza Głowackiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Ostrołęce –
 3. st. bryg. Jarosława Wilgę - Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce
       

AWANSOWANI NA WYŻSZE STOPNIE SŁUŻBOWE:

BRYGADIERA

        mł. bryg. Robert Chodkowski

ASPIRANTA

      mł. asp. Krzysztof Dębowski

STARSZEGO OGNIOMISTRZA

      ogn. Michał Chorąży

      ogn. Jarosław Drabot

      ogn. Krzysztof Minota 

OGNIOMISTRZA

      mł. ogn. Grzegorz Głażewski

      mł. ogn. Radosław Piersa

STARSZEGO SEKCYJNEGO

      sekc. Marcin Iliński

      sekc. Kamil Piaścik

STARSZEGO STRAŻAKA

      str. Marcin Kobrzyński

 

            Po wręczeniu medali, odznaczeń i awansów odczytano list z gratulacjami dla strażaków od Pana Macieja Wąsika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

            Następnie dokonano oficjalnego wprowadzenia do podziału bojowego nowo zakupiony pojazd osobowy do zadań operacyjnych fiat TIPO. Zakupu samochodu dokonano ze środków Urzędu Miasta Ostrołęka, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce i Urzędu Miasta i Gminy Myszyniec.

            Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień, podczas których słowa podziękowania do strażaków za dotychczasową służbę i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym skierowali: Senator RP Robert Mamątow, Poseł na Sejm Arkadiusz Czartoryski, Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mariusz Kowszun, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski,  Prezydent Miasta Ostrołęka Łukasz Kulik, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrołęce druh Janusz Głowacki, kapelan powiatowy strażaków ksiądz kanonik Zdzisław Grzegorczyk, Prezes zarządu Okręgu Mazowieckiej Ligi Morskiej i Rzecznej w Warszawie kpt. ż. Ś. Andrzej Potapowicz i v-ce Prezes komandor Józef Kowalewski.

            Na zakończenie uroczystości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce st. bryg. Jarosław Wilga przekazał serdeczne podziękowania za codzienną profesjonalną służbę, pogratulował odznaczonym i awansowanym strażakom, dziękował również druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za współpracę oraz samorządom, instytucjom prywatnym i wszystkim sympatykom strażaków za wsparcie działalności pożarniczej.

 

Tekst: bryg. Robert Chodkowski Foto: kpt. Bartosz Drozd

Zdjęcia (8)