W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych - aktualizacja

26.03.2021

Szczepienie służb mundurowych 1

Aktualizacja:

W dniach 29 i 30 marca zostało zaszczepionych w szpitalui tymczasowym w Ostrołęce 24 strażaków z KM PSP Ostrołęka, 60 strażaków druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu oraz 4 ratowników WOPR.

W kolejnych dniach zaszczepionych zostanie 3 strażaków PSP, blisko 200 druhów OSP i 5 ratowników WOPR.

 

Artykuł główny:

24 marca 2021 r. o godzinie 14.00 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe".

Przystąpienie do szczepień poprzedzone było briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego a także komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. „Każdego dnia służby mundurowe dbają o bezpieczeństwo obywateli a od roku są na pierwszej linii walki z pandemią” – podkreślił podczas konferencji wiceminister Błażej Poboży. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał słowa podziękowania dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uruchomienie szczepień dla służb mundurowych. Ponadto, do funkcjonariuszy i druhów skierował słowa „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy". Komendant Bartkowiak podziękował również za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Po konferencji rozpoczęto proces pierwszych szczepień, któremu poddał się m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wraz zastępcą, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 4 i zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 6 KM PSP m. st. Warszawy. Łącznie zaplanowano w tym dniu szczepienie dla 45 funkcjonariuszy PSP. Dalsze szczepienia będą odbywały się w następnych dniach zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień.

Opracowanie: KG PSP 

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski - Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Wideo

Zdjęcia (6)