W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wręczenie awansów oraz wyróżnień ratownikom medycznym PSP – ratownik z Ostrołęki awansowany

02.06.2021

Awans Łukasz Kowalski

Wręczenie awansów oraz wyróżnień ratownikom medycznym PSP – ratownik z Ostrołęki awansowany

 

1 czerwca 2021 roku na terenie Ośrodka Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miał miejsce uroczysty apel z okazji wręczenia awansów i wyróżnień ratownikom medycznym Państwowej Straży Pożarnej pełniącym dyżury w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie awansów na wyższe stopnie oraz okolicznościowych wyróżnień i podziękowań za szczególny wkład w walkę z pandemią koronawirusa ponad 30 ratownikom medycznym Państwowej Straży Pożarnej, którzy pełnili dyżury w szpitalu tymczasowym na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce do stopnia starszego aspiranta został awansowany  ASP. ŁUKASZ KOWALSKI.

Strażacy opiekowali się pacjentami chorymi na COVID-19. Zadaniem ratowników medycznych PSP było udzielaniem świadczeń zdrowotnych samodzielnie oraz pod nadzorem lekarza, w tym m. in.  obsługa respiratora, podanie lekarstw lub podłączenie do kroplówki.

Decyzją komendanta głównego PSP awansowano siedmiu strażaków ratowników medycznych na wyższy stopień w korpusie aspirantów. Jednocześnie, nadbryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP awansował pięciu strażaków ratowników medyczncyh na pierwszy stopień podoficerski oraz czterech strażaków awans na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim.

W uroczystości brali udział:

  • nadbryg. Arkadiusz Przybyła – zastępca komendanta głównego PSP,
  • nadbryg. Jarosław Nowosielski – mazowiecki komendant wojewódzki PSP,
  • dr. n. med. Zbigniew Król - zastępca dyrektora CSK MSWiA ds. klinicznych i naukowych,
  • Alicja Jakubowska – naczelna pielęgniarka CSK MSWiA,
  • kom. Sławomir Budkiewicz – Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny BOA Policji.

  Opracowanie: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie i KM PSP Ostrołęka

 

Zdjęcia (4)