W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy z Ostrołęki wyróżnieni na naradzie rocznej w Warszawie

12.03.2021

Narada KW PSP Warszawa 6

Strażacy z Ostrołęki wyróżnieni podczas narady rocznej w Warszawie

            11 marca 2021 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się narada roczna podsumowująca działania PSP województwa mazowieckiego w 2020 r.

Udział w odprawie wzięli wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk oraz mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski. Ponadto, w formie wideokonferencji uczestniczyli w odprawie komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. mazowieckiego.

Podczas spotkania wyróżniono tytułem honorowym Strażaka Miesiąca st. str. Karola Kraśniewskiego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz druha Cezarego Mielnickiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Strażacy będąc poza służbą wykazali się odwagą i profesjonalizmem podczas udzielania pierwszej pomocy pracownikowi jednemu z zakładów przemysłowych w Ostrołęce, który w styczniu tego roku uległ ciężkiemu wypadkowi.

Strażacy otrzymali od Komendanta Głównego PSP listy gratulacyjne oraz nagrody.

Mazowieccy strażacy interweniowali w 2020 roku 86 415 razy, w tym przy 19 087 pożarach, 59 392 miejscowych zagrożeniach oraz 7 936 fałszywych alarmach. To aż o 16 126 zdarzeń więcej niż w 2019 roku. Na tak dużą liczbę interwencji w minionym roku miało wpływ zaangażowanie straży pożarnej w walkę z pandemią koronawirusa (14 913 zdarzeń). W ostatnich pięciu latach notuje się tendencję wzrostu liczby interwencji straży pożarnych na terenie woj. mazowieckiego.

 

Opracowanie: KM PSP Ostrołęka

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP w Warszawie

Zdjęcia (4)