W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyninie

15.05.2021

Dzień Strażaka 2021 KP PSP Gostynin

     W dniu 15 maja 2021r., odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Z uwagi na konieczność zachowania reżimów sanitarnych spowodowanych wciąż panującą pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, obchody miały charakter kameralny i zostały ograniczone do uroczystego apelu, podczas którego wręczono funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia.

     Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przedstawicielowi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Andrzejowi Lisieckiemu.  Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano hymn narodowy.

Podczas uroczystości wręczono złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa oraz awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucieniu przekazano łódź motorową składając na ręce Naczelnika akt przekazania.

Pan Arkadiusz Borszewski Starosta Gostyniński wraz przedstawicielami samorządów gminnych złożył na ręce bryg. Mariusza Ostrowskiego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie życzenia dla wszystkich strażaków z powiatu gostynińskiego.

Ponadto odczytano adresy okolicznościowe Pana Macieja Wąsika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadbryg. Jarosława Nowosielskiego skierowane do strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie oraz druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gostynińskiego.  

Adres okolicznościowy Sekretarza Stanu

 

Adres okolicznościowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego

 

 

       Uroczystość zakończył bryg. Mariusz Ostrowski Komendant Powiatowy, składając życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz przedstawicielom służb współpracujących i sympatyzującym z ochroną przeciwpożarową.

Opracowanie i zdjęcia: Wydział Operacyjny KP PSP w Gostyninie.

Zdjęcia (4)