W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażak ratownik medyczny z Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie delegowany do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

02.04.2021

Strażacy ratownicy medyczni delegowani do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

Od 01 kwietnia do 31 maja 2021 roku Wojewoda Mazowiecki skierował do pracy przy zwalczaniu epidemii jednego strażaka pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, do placówki Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie (Tymczasowy Szpital Narodowy).  Strażak ten jest jednym z 32 strażaków PSP delegowanych z terenu województwa mazowieckiego.

Do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest łącznie 179 ratowników medycznych z PSP (w tym 60 do CSK MSWiA w Warszawie), którzy opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Strażacy będą opiekować się pacjentami chorymi na COVID-19. Zadaniem ratowników medycznych PSP będzie udzielanie świadczeń zdrowotnych samodzielnie oraz pod nadzorem lekarza.

 

Opracowanie: KP PSP Gostynin, KW PSP Warszawa.

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.