W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Kultura inspirująca”

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił program „Kultura inspirująca”.

Program przeznaczony jest dla instytucji podległych i nadzorowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stanowi on jeden z fundamentów zintegrowanego systemu promocji kultury polskiej za granicą, projektu strategicznego, realizowanego w ramach rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), koordynowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Ministrem Spraw Zagranicznych.

Budżet programu: 6 300 000 zł

Cele Programu:

1: Budowanie wizerunku Rzeczpospolitej Polskiej jako państwa nowoczesnego, otwartego na międzykulturowy dialog, a także świadomego swojego wielowiekowego dziedzictwa i jego wkładu w kulturę̨ europejską i światową.

2: Wzmocnienie zagranicznej siły oddziaływania polskiej kultury, wiedzy i dobrych praktyk instytucji podległych i nadzorowanych przez Ministra KiDN.

3: Wykorzystanie potencjału instytucji podległych i nadzorowanych przez Ministra KiDN dla promocji Polski w synergii z priorytetami polskiej polityki zagranicznej oraz w uzupełnieniu do nich.

Ścieżki tematyczne:

  1. Polska kultura źródłem inspiracji
  2. Instytucje przyszłości
  3. Lider troski o dziedzictwo kulturowe dzielący się doświadczeniami
  4. Kraj kreatywnych miast

Zaangażowanie w program instytucji podległych i nadzorowanych ma na celu rozwój ich potencjału, umożliwienie zainicjowania nowych kontaktów zagranicznych oraz wzmocnienie dotychczas wypracowanych relacji.

Działania na rzecz promowania polskiej kultury mają szczególne znaczenie w pięciu równorzędnych geograficznych obszarach priorytetowych (Europa, państwa Kaukazu Południowego, Azja Wschodnia, kraje istotne w kształtowaniu dialogu polsko-żydowskiego).

Przy ocenie zadania szczególna uwaga zostanie położona na stopień zaangażowania partnera zagranicznego (jego pozycję, miejsce prezentacji, wsparcie merytoryczne, organizacyjne lub/i finansowe), kompleksowe działania promocyjno-informacyjne oraz współpracę z polskimi placówkami zagranicznymi.

Wnioski można składać w terminie do 31 lipca 2019 roku.

Do pobrania

Kontakt

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Departament Współpracy z Zagranicą,
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17,
00-071 Warszawa

Informacje dotyczące programu udzielane są przez następujące osoby: