W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspieranie archiwów, bibliotek i muzeów poza krajem

Strategicznym celem programu jest stworzenie możliwości efektywnej ochrony oraz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego znajdującego się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, przy jednoczesnym popularyzowaniu wiedzy na temat tej spuścizny kulturowej, obejmującej dziedzictwo wytworzone, zgromadzone i przechowywane w Europie oraz innych częściach świata przez organizacje polonijne i emigracyjne.

Uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór do programu Wspieranie Archiwów, Bibliotek i Muzeów poza Krajem.

W ramach naboru wniosków do programu przewidziane zostały dwa etapy:

1. Złożenie formularza kwalifikacyjnego, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do ogłoszenia, w celu uzyskania uprawnienia do złożenia wniosku w programie. Formularz należy przesłać w wersji elektronicznej na adres wabim@mkidn.gov.pl, w terminie do 18 listopada 2019 r.


2. Złożenie wniosku w formie elektronicznej w systemie EBOI. Informacja o terminie składania wniosków zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej podmiotów, którym przyznano uprawnienia.

Kontakt

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Departament Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Woj.
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa


Dane kontaktowe:

 

Materiały

Regulamin i specyfikacja
20191017​_program​_Wspieranie​_Archiwów,​_Bibliotek​_i​_Muzeów​_poza​_Krajem​_​_​_do​_BIP.PDF 0.87MB
Wytyczne
20191016​_Wytyczne​_Programy​_Min.pdf 0.51MB
Formularz kwalifikacyjny
20191113​_Formularz​_kawilfikacyjny​_WABiM​_2020ab3.pdf 0.18MB
Instrukcja krok po kroku
20191023​_Instrukcja​_krok​_po​_kroku​_2019.pdf 1.24MB