W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poprawa warunków gospodarczych i rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych w Betlejem poprzez wsparcie nowych produktów w Ośrodku Ma'an lil-Hayat

kapcie przygotowane przez podopiecznych ośrodka dla niepełnosprawnych

 

Głównym celem projektu jest poprawa warunków gospodarczych i rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych w Dystrykcie Betlejem poprzez wsparcie techniczne i finansowe ośrodka L’Arche. Poszerzenie grupy produktów o nowe artykuły na sprzedaż miejscową i zagraniczną zapewni większe dochody finansowe Ośrodka. Tym samym, większa liczba miejsc pracy i lepsze dochody Ośrodka zapewnią także lepszą jakość usług rehabilitacyjnych, które młodzież otrzymuje w Ośrodku. Ponadto, zwiększone dochody umożliwią Ośrodkowi przyjęcie większej liczby osób niepełnosprawnych na za zajęcia rehabilitacyjne i zawodowe. Bezpośrednimi celami projektu są: - stworzenie dwóch nowych produktów z wełny/filcu - zapewnienie udziału w zajęciach gospodarczych i rehabilitacyjnych osobom niepełnosprawnym - zakup materiałów, surowców oraz narzędzi do produkcji nowych produktów na miejscowym rynku – w Dystrykcie Betlejem (lub w Hebronie), co przyczyni się do rozwoju gospodarki w Palestynie - zapewnienie dochodów paniom hodującym owce, z uwagi na zakup wełny, która w przeciwnym wypadku zostałaby zmarnowana i spalona. Celem projektu jest także osiągnięcie trwałości Ośrodka poprzez urozmaicenie produktów na sprzedaż. Im większa różnorodność, tym dłużej zapewniona będzie działalność Ośrodka i usługi kierowane bezpośrednio do osób niepełnosprawnych. Bezpośrednimi beneficjentami jest 36 osób niepełnosprawnych, rehabilitowanych w Ośrodku Ma'an lil-Hayat: 19 kobiet i 17 mężczyzn. Są to osoby powyżej 16 roku życia, które aktywnie uczestniczą w projektach/ działaniach ośrodka. Beneficjenci pochodzą z okolic Betlejem (gdzie nadal mieszkają), w tym obozów dla uchodźców oraz biedniejszych wiosek w Dystrykcie. Są to osoby szczególnie narażone na izolację społeczną z uwagi na ich niepełnosprawność oraz brak podobnych ośrodków, promujących integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Podmiot wdrażający: Biuro Przedstawiciela RP w Ramallah Wysokość dofinansowania: 127 900 PLN

 

Materiały

Polska pomoc dla osób niepełnosprawnych

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}