W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
LOGO AIDS (czerwona kokardka -symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS)

Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS

Państwowa Inspekcja Sanitarna aktywnie uczestniczy w realizacji programu dotyczącego profilaktyki HIV/AIDS już od 1996 roku tj. od momentu opracowania i wdrożenia pierwszego Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Osobami Żyjącymi z HIV i Chorymi na AIDS na lata 1996-1998.

LOGO AIDS (czerwona kokardka -symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS)

Polityka państwa wobec epidemii HIV i AIDS została określona w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 lutego 2011 r. w sprawie Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

Realizacją Programu kieruje minister właściwy do spraw zdrowia, a koordynatorem Programu jest Krajowe Centrum ds. AIDS. Harmonogram realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS opracowany na lata 2017-2021 obejmuje następujące obszary działań:

  1. zapobieganie zakażeniom HIV wśród ogółu społeczeństwa,
  2. zapobieganie zakażeniom HIV wśród osób o zwiększonym poziomie zachowań ryzykownych,
  3. wsparcie i opiekę zdrowotną dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS,
  4. współpracę międzynarodową,
  5. monitoring.

Szczegółowe informacje na temat realizacji w/w programu oraz profilaktyki HIV/AIDS znajdują się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS, przejdź

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. “Każda decyzja ma znaczenie”, zrealizowanego przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy. Film zajął I miejsce w “Międzywojewódzkim Festiwalu Krótkich Filmów o HIV”, którego celem było m. in. przekazanie informacji dotyczących zasad profilaktyki HIV / AIDS oraz promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i życie, a także budowanie szacunku wobec siebie i innych osób.

Materiały

Szczegółowe informacje na temat realizacji w/w programu oraz profilaktyki HIV/AIDS znajdują się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS

Wideo