W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad milion szczepień przeciw Covid-19 w Polsce. Nowy rekord dobowy

28.01.2021

128 455 szczepień wykonano w Polsce w środę 27 stycznia. To nowy rekord dobowy. W sumie już ponad milion szczepionek przeciwko Covid-19 podano w Polsce. Na szczepienia mogą rejestrować się osoby, które mają wystawione e-skierowanie. Teraz jest ono ważne 90 dni.

Dokładnie 1 008 253 szczepień wykonano do tej Pory w Polsce. Liczba ta uwzględnia osoby, które przyjęły pierwszą i drugą dawkę.

Pierwszy milion i nowy, dobowy rekord

 ̶  Łącznie pierwszą i drugą dawkę otrzymało już blisko 150 000 pacjentów – informuje Michał Dworczyk, szef KPRM oraz pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. W sumie od początku szczepień, czyli od 27 grudnia 2020 r. w Polsce wykonano ponad milion szczepień. W środę 27 stycznia odnotowaliśmy kolejny, dobowy rekord. Tego dnia szczepionkę podano 128 455 osobom.

E-skierowanie z nowym, dłuższym terminem ważności

Już nie 60, a 90 dni. Tyle ważne jest e-skierowanie na szczepienie przeciwko Covid-19. Żeby usprawnić procedury, wydłużyliśmy termin ważności. E-skierowanie uprawnia do rejestracji na szczepienie. Wystawiane jest ono przez system komputerowy automatycznie, zgodnie z kolejnością szczepień.

E-skierowanie może wystawić także lekarz, np. w przypadku braku PESEL lub w sytuacji, gdy pierwsze e-skierowanie straciło ważność. Każdy zainteresowany może wypełnić formularz na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć szczepienia i podają adres e-mail, otrzymają informację o wystawionym e-skierowaniu i możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko Covid-19.

Aplikacja Zaszczepieni już dostępna

Informacje o przebytym szczepieniu wprowadzane są do e-Kart Szczepień w systemie komputerowym. O przyjęciu szczepionki przeciwko Covid-19 informują także kody QR pobierane z Internetowego Konta Pacjenta. Zweryfikować poprawność tego kodu można za pomocą dostępnej już, nowej aplikacji Zaszczepieni. Zachęcamy do instalacji.

Pobierz aplikację z Google Play

Pobierz aplikację z App Store                                                                                                                                  

Każdy zainteresowany ma także możliwość otrzymania papierowego zaświadczenia o zaszczepieniu. Ten dokument wydawany jest w punkcie szczepień.

Aktualne informacje

Do tej pory w Polsce (stan na 28.01.2021, godz. 10:30):

  • wykonano 1 008 253 szczepień,
  • do punktów szczepień dostarczono 1 268 385 dawek szczepionki,
  • zutylizowano 2 486 dawek,
  • odnotowano 588 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Szczegółowe informacje na temat procesu szczepień w Polsce dostępne są w raporcie szczepień na stronie gov.pl/szczepimysie. Raport jest codziennie aktualizowany.