W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

16 maja 2021 roku - Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

12.05.2021

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. Jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie i jest poświęcony pamięci osób zmarłych z powodu HIV/AIDS.

dzień pamięci o zmarłych na AIDS

Powstał, aby okazać wsparcie dla osób żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz zmobilizować społeczność lokalną w walce przeciwko HIV/AIDS. Ten dzień to nie tylko wspomnienie - to okazja do edukacji na temat HIV/AIDS oraz prowadzenia dialogu społecznego na rzecz profilaktyki, opieki i leczenia oraz walki ze stygmatyzacją osób żyjących z HIV.

Jednym z najistotniejszych sposobów walki z HIV jest unikanie ryzykownych zachowań oraz testowanie się. HIV dotyczy wszystkich osób bez względu na płeć, orientację seksualną, wiek, czy status społeczny.