W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dopłaty do mokrej kukurydzy – można już pobrać wniosek o pomoc

13.10.2023

mokra_kukurydza

Do 30 października 2023 r. można się będzie ubiegać o dopłaty do mokrej kukurydzy. Zgodę na udzielenia tego wsparcia wyraziła Komisja Europejska.

O pomoc mogą się ubiegać podmioty prowadzące skup lub obrót kukurydzą, które między 15 września a 31 grudnia 2022 r. nabyły od rolników mokrą kukurydzę i w wyniku braku stabilizacji na rynku przez wojnę na Ukrainie poniosły dodatkowe koszty.

Wysokość wsparcia będzie stanowiła wynik mnożenia stawki pomocy (200 zł) i liczby ton mokrej kukurydzy nabytej w ww. okresie – nie może jednak przekroczyć iloczynu liczby ton kukurydzy sprzedanej po 15 marca 2023 r. i współczynnika 1,25.

Wnioski do 30 października 2023 r. przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do wniosku należy dołączyć kopie faktur VAT potwierdzających:

  • nabycie mokrej kukurydzy pomiędzy 15 września a 31 grudnia 2022 r.;
  • sprzedaż kukurydzy po 15 marca 2023 r;

lub ich duplikaty.

Dokumenty można złożyć osobiście w Biurze Powiatowym ARiMR, wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej, za pośrednictwem platformy ePUAP lub skorzystać z usługi mObywatel na stronie gov.pl

Więcej informacji i formularz wniosku – otwórz

 

Zdjęcie: AdobeStock

{"register":{"columns":[]}}