W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla ubiegających się o pomoc w ramach naboru dotyczącego działania 2.2 Inwestycje i innowacje w akwakulturze (grupa operacji inwestycje w akwakulturze mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej) rozpoczętego 06.05.2024 r.

10.05.2024

Wnioskodawców, którzy składają lub planują złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach rozpoczętego (w dniu 06.05.2024 r.) naboru dotyczącego działania 2.2 Inwestycje i innowacje w akwakulturze (grupa operacji inwestycje w akwakulturze mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej), prosimy
o zwrócenie szczególnej uwagi, na następujące kryteria wyboru operacji w ramach ww. działania:

  • kryterium dotyczące wzrostu zdolności produkcyjnych obiektów chowu lub hodowli ryb
    (z wyłączeniem obiektów wylęgarniczo-podchowowych),
  • kryterium dotyczące wzrostu zdolności produkcyjnych obiektów wylęgarniczo-podchowowych. 

Wymienione kryteria dotyczą różnych rodzajów obiektów,  co oznacza, że jeden wniosek nie może podlegać ocenie w zakresie obu tych kryteriów. W związku z tym, punkty z nich wynikające nie podlegają sumowaniu w ramach jednego wniosku o dofinansowanie.

Według instrukcji wypełniania WoD informacje dotyczące wzrostu zdolności produkcyjnych
w obiektach chowu lub hodowli ryb (z wyłączeniem obiektów wylęgarniczo-podchowowych)  oraz wzrostu zdolności produkcyjnych obiektów wylęgarniczo-podchowowych podawane są w odrębnych częściach wniosku o dofinansowanie.

Przez obiekt wylęgarniczo-podchowowy należy rozumieć obiekt, w którym przeprowadza się inkubację ikry pozyskanej i zapłodnionej w warunkach kontrolowanych w celu dalszego podchowu materiału obsadowego lub zarybieniowego. W obiekcie wylęgarniczo-podchowowym znajdują się aparaty do inkubacji ikry, odbieralniki wylęgu, baseny podchowowe oraz infrastruktura i instalacja umożliwiająca prace wylęgarniczo-podchowowe. W obiekcie wylęgarniczo-podchowowym mogą znajdować się dojrzewalniki – baseny służące do okresowego przetrzymywania tarlaków w celu stymulacji dojrzewania. Obiekt wylęgarniczo-podchowowy nie służy do tuczu oraz produkcji ryby towarowej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Instytucję Zarządzającą, powyższa definicja znajdzie się przepisach rozporządzenia dot. Priorytetu 2 po jego znowelizowaniu.

{"register":{"columns":[]}}