W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prezesa Agencji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych

05.10.2021

logoARiMR

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pani Haliny Szymańskiej

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych

W dniu 6 października 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja udostępni współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów.

Kredyty na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF (linia KPS)
•    limit akcji kredytowej w wysokości 200 mln zł,
•    środki w kwocie 1,2 mln zł na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów.

Kredyty na zakup akcji lub udziałów (linia PR – pomoc de minimis)
•    limit akcji kredytowej w wysokości 50 mln zł,
•    środki w kwocie 100 tys. zł na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów.

Kredytów na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF (linia KPS) udziela Bank Spółdzielczy w Brodnicy.
O kredyt z linii PR na zakup akcji lub udziałów rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów są dostępne w zakładce „Pomoc krajowa”

{"register":{"columns":[]}}