W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc dla kół gospodyń wiejskich

31.03.2022

logoARiMR

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o naborze wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich, przeznaczonej na realizację zadań, o których mowa w art. 2 ust. 3 ustawy o kołach gospodyń wiejskich.

Zgodnie z postanowieniami art. 23a ust. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz. U. z 2021 r., poz. 2256) Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza, że:

  1. Od dnia 1 kwietnia 2022 r. Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczynają przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich przeznaczonej na realizację zadań, o których mowa w art. 2 ust. 3 ustawy
    o kołach gospodyń wiejskich.
  2. Wnioski, o których mowa w pkt 1 można składać w terminie do dnia 30 września 2022 r., ale nie dłużej niż do wyczerpania środków finansowych otrzymanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na ten cel w roku 2022.
  3. Budżet przeznaczony na sfinansowanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich, o której mowa w pkt 1, wynosi w 2022 r. 70 mln. zł.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania pomocy dla kół gospodyń wiejskich są dostępne w zakładce „Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich”.

{"register":{"columns":[]}}