W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Praca ARiMR dobrze oceniania przez rolników i mieszkańców wsi

20.01.2023

Polska wieś i rolnictwo 2022 - badanie opinii społecznej

76,3 proc. mieszkańców obszarów wiejskich korzystających z usług Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ocenia jej działalność bardzo dobrze i dobrze – można dowiedzieć się z badania „Polska Wieś i Rolnictwo 2022”. Wynik jest o 3,9 proc. lepszy niż ten z raportu za 2021 rok.

Na ocenę działania Agencji duży wpływ mają tempo i skala wypłacanych środków. Trzeba powiedzieć, że te wyniki są bardzo dobre – stwierdziła w ramach podsumowania minionego roku, w jednym z wywiadów, prezes ARiMR Halina Szymańska. Przypominamy, że w 2022 roku Agencja wypłaciła beneficjentom rekordową kwotę blisko 32 mld zł.

Działalność ARiMR cieszy się pozytywną opinią wśród beneficjentów. Docenili oni przede wszystkim kompetencje pracowników Agencji (77,5 proc. – wskazania „bardzo dobrze” i „dobrze” łącznie) i jakość obsługi (72,3 proc.). Spośród stron internetowych instytucji, które podlegają Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to witryna Agencji jest wskazywana jako główne źródło informacji o dostępnych programach wsparcia dla mieszkańców obszarów wiejskich i rolników. Badani wyższe noty przyznali jedynie portalowi prowadzonemu przez MRiRW.

„Polska Wieś i Rolnictwo” to cykliczne badanie ankietowe prowadzone od 2004 r. Coroczne raporty zawierają m.in. ocenę działających na rzecz sektora rolnictwa instytucji (w tym ARiMR) oraz opinie rolników dotyczące sytuacji gospodarstw rolnych, podnoszenia wiedzy i umiejętności rolniczych czy korzystania z internetu. Ponadto respondenci wypowiadają się na temat skierowanych do nich unijnych programów pomocowych, zakresu wsparcia ze środków publicznych, a w minionym roku udzielili także odpowiedzi na pytania o wpływ wojny na bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. Najnowsza analiza została zrealizowana na próbie 1560 mieszkańców obszarów wiejskich na zlecenie: MRiRW, ARiMR, KOWR i KRUS.

Raporty - otwórz

{"register":{"columns":[]}}