W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki konkursu „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania”

11.09.2021

Young man calling for Emergency medical service. Dramatic resuscitation on the rural road. Themes rescue, help and hope.

Pierwsza pomoc

W Światowym Dniu Pierwszej Pomocy, który w 2021 roku przypada na 11 września rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego i strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W konkursie pod hasłem "Akcja Reanimacja i Moc Ratowania" mogli wziąć udział ratownicy oraz strażacy działający na obszarach wiejskich. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu i przesłaniu do ARiMR filmu instruktażowego na temat udzielania pierwszej pomocy.

Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac z całej Polski. Komisja dokonując oceny brała pod uwagę przede wszystkim zgodność filmu z tematyką konkursu. Punktowana była także kreatywność i pomysłowość, siła przekazu oraz jakość zdjęć, dźwięku i montażu.

Ponieważ poziom większości prac konkursowych był bardzo wyrównany, komisja konkursowa postanowiła oprócz trzech nagród głównych przyznać także wyróżnienia. Pełna lista laureatów i wyróżnionych znajduje się poniżej.

Dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu ARiMR przygotował upominki, które zostaną przesłane do uczestników drogą pocztową. Laureaci i wyróżnieni zostaną powiadomieni o sposobie i formie wręczenia nagród.

Laureaci konkursu:

I miejsce – OSP Golina

Wideo

 

II miejsce – OSP Targanice Górne

Wideo

 

III miejsce ex aequo – OSP Pilaszków i OSP Roztoki

Wideo

Wyróżnienia specjalne za oryginalny pomysł:

  1. OSP Raduń
  2. PR Mielec

Wyróżnienia pozostałe:

  1. OSP Kalisz Pomorski
  2. OSP Nowe Miasto
  3. OSP Olszowa
  4. OSP Panków
  5. OSP Radowo