W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ustalanie planu sieci szkół od 1 września 2019 r.

13.02.2019

Ustalanie planu sieci szkół - list Minister Edukacji Narodowej do samorządów

12 lutego br. minister Anna Zalewska skierowała list do samorządowców z całej Polski. Przypomniała w nim, że zgodnie z przepisami ustawowymi, przyjętymi w roku 2016, jednym z ważnych zadań stojących przez radami gmin i radami powiatów jest ustalenie nowych planów sieci szkół od 1 września 2019 r.

Minister edukacji przypomniała o najważniejszych zmianach w systemie edukacji, które zostały zaplanowane na rok 2019: – W bieżącym roku zakończy się kolejny etap zmian w polskim systemie edukacji. Sfinalizowany zostanie proces wygaszania kształcenia na poziomie gimnazjalnym. Pierwsi absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych opuszczą mury swoich szkół, a dalsze kształcenie będą kontynuować w 4–letnich liceach ogólnokształcących i 5-letnich technikach lub branżowych szkołach I stopnia.

Szefowa MEN poinformowała również, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało przykładowe uchwały w sprawie ustalenia sieci szkół: – Plany te powinny uwzględniać wszystkie ww. zmiany, w tym przekształcenia szkół, które dokonają się z początkiem roku szkolnego 2019/2020. Wzorem roku 2017, aby Państwa wesprzeć w realizacji tego zadania, przygotowaliśmy przykładowe uchwały w sprawie ustalenia sieci szkół podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych. 

Materiały

List Minister Edukacji Narodowej do samorządowców
list​_Pani​_Minister​_do​_samorządów.pdf 1.94MB
Ustalanie planu sieci szkół
Ustalanie​_planu​_sieci​_szkół.docx 0.01MB
Przykładowy projekt uchwały rady gminy w sprawie planu sieci szkół
G​_przykładowy​_projekt​_uchwały​_rady​_gminy​_w​_sprawie​_planu​_sieci​_szkół​_(2).docx 0.02MB
Załącznik do uchwały rady gmin
G​_załącznik​_do​_uchwały​_rady​_gminy​_(5)​_(4).docx 0.02MB
Przykładowy projekt uchwały rady powiatu w sprawie planu sieci szkół
P​_przykładowy​_projekt​_uchwały​_rady​_powiatu​_w​_sprawie​_planu​_sieci​_szkół​_(2).docx 0.02MB
Załącznik nr 1 do uchwały rady powiatu
P​_załącznik​_nr​_1​_do​_uchwały​_rady​_powiatu​_(1).docx 0.03MB
Załącznik nr 2 do uchwały rady powiatu
P​_załącznik​_nr​_2​_do​_uchwały​_rady​_powiatu​_(2).docx 0.02MB