Wiadomości

  • 26.11.2025
    Podsekretarz Stanu w MEN Izabela Ziętka wzięła udział w sympozjum pt. „Od edukacji do kariery. Tranzycja na rynek pracy uczniów z niepełnosprawnością”. Wydarzenie zorganizowane w Ośrodku Rozwoju Edukacji stało się ważną przestrzenią do refleksji, wymiany doświadczeń oraz poszukiwania nowych rozwiązań wspomagających młodych ludzi w przejściu z edukacji na rynek pracy.
  • 25.11.2025
    Sekretarz Stanu Katarzyna Lubnauer w dniach 23-24 listopada wzięła udział w konferencji ministrów edukacji państw członkowskich Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) poświęconej problematyce wykorzystania sztucznej inteligencji w systemach edukacyjnych. Konferencja odbyła się na Zamku w stolicy Słowacji - Bratysławie.
  • 24.11.2025
    W Centrum Nauki Kopernik odbyła się Konferencja „Edukacja dostępna dla wszystkich - 'Włączanie to działanie'”, stanowiąca podsumowanie działań realizowanych m.in. w ramach projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich” (Accessible School for All), prowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z UNICEF i Ministerstwem Edukacji Narodowej.
  • 24.11.2025
    Podsekretarz stanu Paulina Piechna-Więckiewicz uczestniczyła w konferencji poświęconej profilaktyce wirusa HPV. Wydarzenie organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w Senacie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałek Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz przewodniczącej Komisji Zdrowia Senatu RP Beaty Małeckiej-Libery.
  • 21.11.2025
    Minister Edukacji Barbara Nowacka oraz wiceminister Paulina Piechna-Więckiewicz wzięły udział w ogólnopolskim Kongresie edukacyjno-medycznym „Mosty do Zdrowia”, poświęconym zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, który odbywa się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • 21.11.2025
    Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało spotkanie branżowe poświęcone aktualnym wyzwaniom i potrzebom sektora gastronomii i kelnerstwa. W wydarzeniu uczestniczył Sekretarz Stanu Henryk Kiepura, który podkreślił znaczenie stałego dialogu z przedstawicielami branży dla unowocześniania systemu kształcenia zawodowego.
  • 19.11.2025
    W ostatnim czasie w mediach pojawia się coraz więcej informacji pełnych dezinformacji, które mogą prowadzić do nieporozumień i niebezpiecznych sytuacji. Dlatego niezwykle ważne jest, aby uczyć, jak rozpoznawać fałszywe informacje i skutecznie się przed nimi bronić. Przypominamy o podjętych działaniach mających na celu kształcenie uczniów i nauczycieli w zakresie krytycznej analizy treści oraz informujemy o szerokim zestawie materiałów dydaktycznych dostępnych dla nauczycieli i uczniów, które wspierają edukację medialną i budowanie odporności na dezinformację.
  • 19.11.2025
    Od 30 listopada 2025 roku nauczyciele będą mogli otrzymać nową legitymację w formie elektronicznej dostępnej w aplikacji mObywatel. To oznacza, że oprócz tradycyjnej, plastikowej karty, legitymację będzie można mieć również w wersji cyfrowej na telefonie.
  • 19.11.2025
    Minister Edukacji Barbara Nowacka oraz Sekretarz Stanu Katarzyna Lubnauer wzięły udział w konferencji pn. Wiem, Umiem, Działam. Wydarzenie było poświęcone dyskusji na temat wiedzy, kompetencji i sprawczości w praktyce szkolnej - trzech najważniejszych filarów Reformy26. Kompasu Jutra.
  • 19.11.2025
    Do konsultacji publicznych, które potrwają do 18 grudnia br., kierujemy projekty rozporządzeń Ministra Edukacji w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego i podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz ramowego planu nauczania dla publicznej szkoły podstawowej.
{"register":{"columns":[]}}