W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualizacja Komunikatu w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę.

03.02.2020

kolorowe tabletki w blistrach.

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 15 stycznia 2020 r. w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę, podmioty odpowiedzialne były zobowiązane do przekazania wyników testów do 31 stycznia 2020 r.

Informujemy, że dane od podmiotów zobowiązanych do przedstawienia wyników testów nadal spływają do GIF. Równolegle na zlecenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego,
Narodowy Instytut Leków prowadzi własne badania prób produktów leczniczych zawierających metforminę.
Główny Inspektor Farmaceutyczny na bieżąco monitoruje, podejmowane przez podmioty odpowiedzialne, testy. GIF oczekuje, że Europejska Agencja Leków (EMA) do końca lutego wyda wiążącą opinię w tej sprawie.
Przypominamy, że Europejska Agencja Leków (EMA) i władze krajowe wraz z międzynarodowymi partnerami oraz Europejskim Dyrektoriatem ds. Jakości Leków i Opieki Zdrowotnej (EDQM) na bieżąco wymieniają się informacjami na temat zanieczyszczeń, takich jak NDMA, i podejmują działania mające na celu ochronę zdrowia pacjentów i zapewnianie ich o jakości leków.

 

Materiały

Aktualizacja komunikatu w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę z dnia 3 lutego 2020 r.
Aktualizacja​_komunikatu​_w​_sprawie​_produktów​_leczniczych​_zawierających​_metforminę​_z​_dnia​_3​_lutego​_2020​_r.pdf 0.03MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.03.2020 16:08 Dominika Walczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Dariusz Osiński
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Aktualizacja Komunikatu w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę. 1.0 10.03.2020 16:08 Dominika Walczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP