W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualne informacje dotyczące brexitu.

03.02.2020

W dniu 31 stycznia 2020 roku o godzinie 23:00 (czasu lokalnego) Wielka Brytania formalnie opuściła Unię Europejską. Od tej chwili nie jest już członkiem Unii Europejskiej i jest uznawana za kraj trzeci.

puzzle, na których widnieje napis brexit.

Niemniej jednak do 31 grudnia 2020 roku potrwa okres przejściowy przewidziany w zawartej Umowie określającej warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W trakcie okresu przejściowego Wielka Brytania będzie nadal przestrzegać prawodawstwa Unii Europejskiej, a jej relacje handlowe z krajami członkowskimi Unii Europejskiej pozostaną niezmienione. Regulacje prawne dotyczące produktów leczniczych będą negocjowane w okresie przejściowym. Wielka Brytania opuści wspólny rynek i unię celną z końcem okresu przejściowego.

Podczas okresu przejściowego Wielka Brytania będzie respektować acquis communautaire dotyczące produktów leczniczych.


Szczegółowe informacje nt. okresu przejściowego (transition period) w zakresie dotyczącym produktów leczniczych można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Leków: https://www.ema.europa.eu/en/about-us/brexit-uk-withdrawal-eu/brexit-related-guidance-companies.