W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Elektroniczne raportowanie do PLMVO!

14.09.2020

rozsypane niebieskie tabletki.

Szanowni Państwo !

Informujemy o możliwości elektronicznego przesyłania do PLMVO wyników postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez podmiot odpowiedzialny. Wyniki należy przesłać za pośrednictwem platformy komunikacyjnej https://portal.nmvo.pl/witamy. Alerty tego samego typu otrzymane dla jednej serii powinny być rejestrowane w jednym zgłoszeniu, do którego należy dołączyć plik Excel zgodnie z załączonym wzorem poniżej (załącznik nr 1).

Szczegółowe informację zawarte są w  „Przewodniku zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków dla produktów podlegających serializacji i wprowadzonych do obrotu po 9 lutego 2019 r.”, który znajdą Państwo poniżej.

Ponadto, przypominamy o obowiązku podmiotu odpowiedzialnego dotyczącego wprowadzania do systemu EMVS wszystkich serii i opakowań produktów leczniczych przeznaczonych do obrotu na terytorium Polski.

Materiały

Przewodnik zarządzania alertami PLMVS
Przewodnik​_zarządzania​_alertami​_w​_PLMVS.pdf 0.81MB
Załącznik nr 1 - do przewodnika
Zalacznik​_nr​_1​_-​_do​_przewodnika.xlsx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}