W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego rozstrzygnięty!

09.02.2021

wręczenie nominacji przez Ministra Zdrowia Ewie Krajewskiej

8 lutego 2021 r. Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego Ewę Krajewską. Nominację wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Nowa Pani Minister od marca 2020 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Odpowiedzialna była m.in. za kreowanie polityki lekowej w kraju. Bezpośrednio nadzorowała  Wydział Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych. Wcześniej jej kariera zawodowa była związana ze szpitalem na Solcu w Warszawie, w którym pełniła funkcję kierownika działu farmacji. Posiada wieloletnie i bogate doświadczenie w szeroko rozumianej służbie zdrowia.

Mgr farm. Ewa Krajewska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.