W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie z Głównym Lekarzem Weterynarii podpisane!

12.10.2020

12 października 2020 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny Pan Paweł Piotrowski i Główny Lekarz Weterynarii Pan Bogdan Konopka podpisali porozumienie o współpracy.

uścisk dłoni Głównego Lekarza Weterynarii i Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Celem zawartego porozumienia jest wzmocnienie nadzoru nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi. Porozumienie określa zasady współpracy GIF i GIW, w szczególności w zakresie wymiany danych, informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla eliminowania negatywnych zjawisk oraz zagrożeń w zakresie realizowanych ustawowych zadań obydwu organów.

W ramach współpracy planowane są również wspólne konferencje, seminaria i warsztaty oraz szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego pracowników Inspekcji Farmaceutycznej i Weterynaryjnej.

„Kompleksowy nadzór nad rynkiem substancji odurzających i psychotropowych to kolejny krok w kierunku wyeliminowania nieprawidłowości na rynku, z którymi borykały się obie Inspekcje.” – powiedział Pan Paweł Piotrowski.

„Bliska współpraca pomiędzy naszymi instytucjami to większe bezpieczeństwo zdrowia oraz życia ludzi i zwierząt.” -  podsumował Pan Bogdan Konopka.

Zdjęcia (4)