W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zalecenia Rady Europy w sprawie szczepionek przeciw COVID-19

20.05.2021

mężczyzna trzymający kartkę, na której znajduje się informacja.

Szanowni Państwo!

Komitet Konwencji MEDICRIME opracował zalecenia w sprawie szczepionek przeciw COVID-19, dotyczące fałszowania wyrobów medycznych i podobnych przestępstw wiążących się
z zagrożeniami dla zdrowia publicznego w kontekście licznych przypadków fałszowania szczepionek i powiązanych działań przestępczych.

W dokumencie przedstawiono katalog 13 zaleceń mających na celu zapobieganie i zwalczanie fałszowania szczepionek, w tym szczepionek fałszywie wskazujących na ich pochodzenie, a także przeciwdziałanie procederowi przedostawania się legalnie wytworzonych szczepionek do nielegalnego łańcucha dystrybucji.

Z uwagi na fakt, iż na całym świecie coraz więcej szczepionek zostało dopuszczonych do obrotu przez organy regulacyjne, odnotowywana jest zwiększona liczba doniesień o konfiskatach sfałszowanych produktów.

Komitet Konwencji MEDICRIME proponuje zastosowanie środków zapobiegawczych, we współpracy wszystkich sektorów, w celu wzmocnienia łańcucha dostaw, zapewnienia autentyczności szczepionek i procedur utylizacji odpadów po szczepionkach Covid-19. Podkreślono przy tym konieczność szkolenia urzędników państwowych (celników, policji i sędziów) oraz podnoszenia świadomości społecznej.

Poniżej znajdą Państwo przetłumaczony na j. polski dokument oraz link do oryginalnego tekstu.

Materiały

Wskazówki do stosowania Konwencji MEDICRIME - sfałszowane szczepionki przeciw Covid-19
Wskazówki​_do​_stosowania​_Konwencji​_MEDICRIME​_-​_szczepionki​_COVID-19.pdf 0.49MB
Link do tekstu
{"register":{"columns":[]}}