W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działania informacyjne w ramach akcji #SzczepimySię

16.03.2021

16 marca 2021 roku w całej Polsce Państwowa Straż Pożarna wraz z jednostkami OSP rozpoczynają działania informacyjne w ramach akcji #SzczepimySię.

Zdjęcie przedstawia strażaka OSP wrzucającego ulotkę propagujące wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Strażak wrzuca ulotkę lewą ręką do skrzynki na listy. W prawej ręce trzyma pozostałe ulotki. Strażak ubrany w ubranie specjalne koloru piaskowego, czarną czapkę i jasną maseczkę na twarzy.

Do komend powiatowych i miejskiej PSP województwa opolskiego zostały wcześniej dostarczone ulotki propagujące wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Funkcjonariusze przygotowali ulotki oraz podzielili je na wszystkie gminy wiejskie i miejsko-wiejskie.

Od wtorku 16 marca br. rozpoczyna się proces kolportowania przygotowanych materiałów wśród mieszkańców małych miejscowości i wsi Opolszczyzny. Do domostw ulotki trafią dzięki zaangażowaniu druhen i druhów jednostek ochotniczych straży pożarnych województwa opolskiego.

Opracowanie i zdjęcie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu