W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jednsotki OSP z terenu powiatu radomskiego wspierają Program #Szczepmy się z OSP

29.08.2021

Zdjęcie przedstawia plenerowy punkt szczepień utworzony na terenie Muzeum Wsi Radomskiej podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego. Na zdjęciu widać od lewej strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali. Strażacy ubrani są w ubranie koszarowe w kolorze czarnym z odblaskowymi elementami. Za nimi ustawiony jest pojazd ratowniczo - gaśniczy w kolorze czerwonym z białymi i srebrnymi elementami zabudowy. Po prawej stronie ustawiony jest pompowany namiot pneumatyczny w kolorze pomarańczowym. Za namiotem, w oddali znajduje się ustawiony specjalny kontener sanitarny. Zabudowa kontenera w kolorze czerwonym ze srebrnymi elementami zabudowy.

W dniu 29.08.2021 roku na terenie Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego, podczas których druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali, przy pomocy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, utworzyli plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19.

Ogólnopolska akcja #Szczepimy się z OSP, w którą zaangażowani są zarówno strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych jak i Państwowej Straży Pożarnej, daje możliwość zaszczepienia się osobom, które nie mogą dojechać do punktu szczepień we własnym zakresie.

Jednocześnie przypominamy, iż w ramach akcji jednostka OSP wspiera działania podczas wykonywania szczepień poprzez:

  • organizowanie i przeprowadzanie transportu personelu medycznego wykonującego szczepienie do miejsca zamieszkania pacjenta,
  • organizuje i przeprowadza transport pacjenta do punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia,
  • organizuje i prowadzi tymczasowy punkt szczepień.

Pragniemy również poinformować, iż nie jest to ostatni plenerowy punkt szczepień utworzony przez Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu radomskiego. W najbliższym czasie Jednostka OSP Zakrzew, podczas dożynek gminnych w dniu 5 września, organizuje tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na bazie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie przy numerze 58.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Opracowanie: kpt. Adrian Becher, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia (3)