W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy średni samochód specjalny ze sprzętem ochrony dróg oddechowych SPGaz

15.04.2021

Zdjęcie przedstawia pojazd przed garażami jednostki ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej numer 2 w Radomiu. Na zdjęciu przedstawiono widok prawej strony samochodu. Pojazd jest w kolorze czerwonym ze srebrnymi i białymi elementami zabudowy. Za kabiną załogi znajduje się część warsztatowa przeznaczona do wykonywania bieżących prac serwisowych sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz napełniania butli sprężonym powietrzem.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu w dniu 30 marca 2021 roku dokonała odbioru nowego średniego samochodu specjalnego ze sprzętem ochrony dróg oddechowych SPGaz.

Przeznaczeniem pojazdu jest udział w długotrwałych działań ratowniczo - gaśniczych w celu zapewnienia ciągłości zabezpieczenia butli z powietrzem, wymiany lub konserwacji aparatów ochrony dróg oddechowych na miejscu prowadzonych działań.

Samochód został wykonany przez firmę Mototruck z Kielc na podwoziu marki Iveco Eurocargo 140E. Wyposażony jest w napęd szosowy, silnik o mocy 185 kW, manualną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową. Nadwozie zostało podzielone na dwie części: część serwisową wyposażoną w sprzęt przeznaczony do obsługi i bieżącej konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz część ładunkową, która na wyposażeniu posiada między innymi sprzęt ochrony dróg oddechowych, wózki do transportu butli, kompresor przeznaczony do ich napełniania. Dostęp do wnętrza możliwy jest przez windę załadowczą zamontowaną z tyłu pojazdu.

Zakup pojazdu o wartości 969.855,00 zł zrealizowano w ramach centralnego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach zadania pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”.

Pojazd przeznaczony jest na wyposażenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej numer 2 w Radomiu.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Gierczak, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia: st. kpt. Artur Skwarczyński, KM PSP w Radomiu, asp. sztab. Leszek Tyrc, JRG PSP nr 2 w Radomiu

           

Zdjęcia (5)