W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie przed wścieklizną

13.07.2021

Zdjęcie przedstawia plakat informacyjny dotyczący odnotowanych przypadków wścieklizny na terenie województwa mazowieckiego. Na zdjęciu na tle lasu widać leżącego lisa z otwartym pyskiem. Na półprzezroczystym tle widnieje zielony i brązowy napis informujący o przypadkach wścieklizny wśród dzikich zwierząt jak również o zasadach zachowania ostrożności.

Zgodnie  z wydanym Rozporządzeniem nr 12 Wojewody Mazowieckiego z dnia 27 kwietnia 2021 r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy oraz Rozporządzenia nr 21 Wojewody Mazowieckiego z dnia 1 lipca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy, cały powiat radomski znalazł się w obszarze zagrożonym wścieklizną. Ma to związek z wykryciem 3 przypadków wścieklizny  u lisów i jednego u kota.

Instytucją wiodącą w tym zakresie jest Powiatowy Inspektorat Weterynarii mający swoją siedzibę przy ulicy Warzywnej 20 w Radomiu , tel. (48) 362-78-49.

W załączeniu zamieszczone zostało pismo informacyjne z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu na temat wścieklizny i działań profilaktycznych podejmowanych w przypadku ugryzienia człowieka przez zwierzę zarażone wścieklizną. Dodatkowo załączony został plakat uniwersalny – wścieklizna (do druku), przekazany przez przedstawiciela Wojewody Mazowieckiego.

Opracowanie: Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu

Materiały

Informacja z PSSE dot. wścieklizny
Informacja​_z​_PSSE​_dot​_wścieklizny.pdf 0.99MB
Załącznik - Plakat uniwersalny - wścieklizna (do druku)
Załącznik​_-​_Plakat​_uniwersalny​_-​_wścieklizna​_(do​_druku).pdf 4.20MB