W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Gulin

29.03.2021

Zdjęcie przedstawia częściowo spalony dom jednorodzinny. Budynek drewniany, kryty eternitem. Część dachu budynku zapadła się na skutek pożaru. Obok budynku znajdują się strażacy ubrani w ubrania specjalne w kolorze ciemnym granatowym oraz żółtym. Na głowach mają czerwone hełmy. W rękach trzymają węże pożarnicze przy pomocy, których dogaszają płomienie.

29 marca 2021 roku, około godziny 14:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Gulin. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy ratownicze z jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Radomia oraz najbliższe miejsca powstania zdarzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.   

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, ratownicy zastali pożar drewnianego budynku mieszkalnego. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na zewnątrz budynku objętego pożarem oraz drugiego do jego wnętrza. W trakcie działań gaśniczych wewnątrz budynku ratownicy odnaleźli osobę poszkodowaną, którą natychmiast ewakuowali na zewnątrz obiektu. Następnie przekazali ją obecnemu na miejscu zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Dalsze działania, w miarę przybywania na miejsce zdarzenia kolejnych sił i środków, skierowane były na podaniu dodatkowych prądów gaśniczych w celu szybszego ugaszenia pożaru. Po jego całkowitym ugaszeniu przystąpiono jeszcze do częściowej rozbiórki więźby dachowej, która stwarzała zagrożenie.

W działaniach ratowniczo - gaśniczych trwających blisko dwie i pół godziny udział wzięło: 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, 5 zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Policja.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Gierczak, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia: Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP nr 1 w Radomiu

Zdjęcia (3)