W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych

25.03.2021

Zdjęcie przedstawia funkcjonariusza siedzącego na fotelu w gabinecie zabiegowym. Funkcjonariusz ubrany w koszulkę oraz spodnie od ubrania dowódczo – sztabowego. Ubranie jest w kolorze czarnym. Na twarzy posiada złożoną maseczkę. Obok niego po jego lewej stronie stoi pielęgniarka w ubraniu w kolorze różowym. Na twarzy ma również założoną maseczkę. Pielęgniarka szczepi funkcjonariusza szczepionką przeciwko covid-19.

25 marca 2021 roku w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego rozpoczęło się szczepienie funkcjonariuszy pełniących służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu jak również podległych jednostkach ratowniczo – gaśniczych. W akcji szczepień ujęci zostali również strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu radomskiego.

Proces szczepień przeciw COVID-19 realizowany jest w ramach „Narodowego Programu Szczepień”, grupa 1C „służby mundurowe".

W dniu 25 marca bieżącego roku udało się zaczepić 10 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz 41 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Chęć udziału w szczepieniu zdeklarowało około 20 funkcjonariuszy oraz 70 druhów.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Gierczak, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia: st. kpt. Artur Skwarczyński, KM PSP w Radomiu   

Zdjęcia (1)