W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

11.09.2021

Na zdjęciu przedstawiony został plakat VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Strażaków. Tło plakatu w kolorze czerwonym z pomarańczowo - żółtym płomieniem. Na tle plakatu widać zdjęcia w układzie kolorowych kół olimpijskich. Na zdjęciach przedstawione są różne konkurencje sportowo - pożarnicze w których to udział biorą strażacy ochotnicy. Na dole plakatu znajduje się napis w kolorze białym informujący o terminie oraz miejscu przeprowadzenia olimpiady.

11 i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach, gmina Czorsztyn, województwo małopolskie odbędzie się VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP.

Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach wraz z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego.                                                                                                        

W zawodach, co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.
Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane. Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Info: www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp

Zdjęcia (1)