W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy w miejscowości Ruda Wielka

27.04.2021

Zdjęcie przedstawia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stojący na polu. Śmigłowiec w kolorze żółtym z niebieskimi i czerwonymi elementami zabudowy. Boczne i tylne drzwi śmigłowca są otwarte. Przed nimi stoją strażacy oraz lekarz i ratownik medyczny ze śmigłowca. Strażacy ubrani w żółte i granatowe ubrania specjalne. Na głowach mają czerwone i białe hełmy. Obsługa śmigłowca ubrana w czerwone uniformy. Ratownicy wkładają osobę poszkodowaną na pokład śmigłowca.
W oddali na drodze stoi ustawiony pojazd strażacki. Pojazd w kolorze czerwonym ze srebrnymi elementami zabudowy.

27 kwietnia 2021 roku, około godziny 14:10 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu osobowego w miejscowości Ruda Wielka, gmina Wierzbica. Informacja została niezwłocznie przekazana przez operatora do podmiotów ratowniczych, w tym do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy ratownicze z jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz najbliższe miejsca powstania zdarzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.   

Po dojeździe na miejsce wypadku pierwszych zastępów, ratownicy zastali pojazd osobowy leżący na dachu poza drogą. Kierujący pojazdem znajdowała się poza nim (prawdopodobnie wypadł z niego w momencie dachowania).

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Pogotowia Ratunkowego po dokonaniu oceny stanu poszkodowanego podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowo na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po jego przylocie oraz lądowaniu na pobliskim polu, dalsze działania polegały na pomocy w transporcie osoby poszkodowanej na pokład śmigłowca. Osoba poszkodowana została przetransportowana statkiem powietrznym do jednego z radomskich szpitali.  

W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny udział wzięły 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Gierczak, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Małej

Zdjęcia (3)