W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek samochodów ciężarowych w miejscowości Wsola, ulica Warszawska

25.03.2021

Zdjęcie wykonane w porze nocne. Na zdjęciu widać rozbity samochód ciężarowy. Do pojazdu podpięta jest naczepa. Kabina kierowcy jest zniszczona, na ziemi leżą elementy pojazdu oraz wyposażenia kabiny. Lewe drzwi prowadzące do kabiny, od strony kierowcy są otwarte. Przed pojazdem stoją strażacy ubrani w żółte ubrania specjalne z elementami odblaskowymi. Na głowach mają czerwone hełmy. Obok nich znajduje się również pojazd pożarniczy w kolorze czerwonym z zapalonymi niebieskimi światłami alarmowymi.

25 marca 2021 roku, około godziny 18:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Wsola, ulica Warszawska. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba uwięziona. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy ratownicze z jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Radomia oraz najbliższe miejsca powstania zdarzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.   

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, ratownicy zastali zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Jedna z ciężarówek wjechała w tył naczepy innego samochodu ciężarowego stojącego przed przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem, który uderzył w tył drugiego pojazdu został uwięziony w kabinie.

Działania ratownicze polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionego w kabinie kierowcy przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego przy jednoczesnym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po ewakuacji kierowcy poza pojazd został on przekazany obecnemu na miejscu zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala.

Dalsze działania polegały na uprzątnięciu odcinka drogi z resztek powypadkowych oraz zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Podczas prowadzenia działań droga Warszawa - Radom była całkowicie zablokowana.

W działaniach ratowniczych udział wzięło 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej – 17 ratowników, 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej – 10 ratowników, Pogotowie Ratunkowe, Policja.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Gierczak, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia: Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza PSP nr 2 w Radomiu

 

 

Zdjęcia (3)