W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zalana ulica oraz posesje mieszkalne w Radomiu przy ulicy Sołtykowskiej.

01.09.2021

Na zdjęciu widać zlaną ulicę na skutek gwałtownych opadów atmosferycznych. Po lewej i prawej stronie drogi sąsiednie posesje również są zalane wodą. Na środku drogi widać strażaków rozkładających węże od pomp w celu wypompowania rozlewiska wody. Strażacy ubrani są w ubrania specjalne w kolorze żółtym. W oddali widać ustawioną pompę dużej wydajności oraz inne samochody osobowe z okolicznych posesji. Zdjęcie wykonane w dalszej odległości rozlewiska wody w odniesieniu do poprzedzającego.

01 września 2021 roku, około godziny 11:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu wpłynęła informacja o zalanych posesjach mieszkalnych w Radomiu przy ulicy Sołtykowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali zalaną ulicę oraz okoliczne posesje. Rozlewisko wody zajmowało obszar około 5000 m2. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz pompę dużej wydajności.

W działaniach ratowniczych trwających ponad 11 godzin udział brało 7 zastępów – 21 strażaków.

 

Opracowanie: mł. kpt. Rafał Wilk, KM PSP w Radomiu

Zdjęcia (2)