W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "Ognik"

Sala edukacyjna "OGNIK" powstała w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu w całej Polsce powstały sale edukacyjne do prowadzenia przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach programu strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego.

Szkolenia dla najmłodszej kadry strażackiej prowadzą ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Siedlcach.

 

Logo Sali Edukacyjnej Ognik


Adres:
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach
ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce

tel. (25) 644 24 13

 

 


Korzystanie z sali jest bezpłatne.
W celu ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt telefoniczny - tel. 25 644 24 13

Sala edukacyjna "OGNIK" w Komendzie Miejskiej PSP w Siedlcach.

Materiały

Regulamin sali Ognik KM PSP Siedlce
Regulamin​_sali​_Ognik​_KM​_PSP​_Siedlce.pdf 0.51MB
Karta zgłoszenia Ognik KM PSP Siedlce
Karta​_zgłoszenia​_Ognik​_KM​_PSP​_Siedlce.pdf 0.77MB
{"register":{"columns":[]}}