W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar obiektu gastronomicznego w Suwałkach

13.09.2021

W dniu 11.09.2021 r., o godz. 00:54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach przyjął zgłoszenie o pożarze przy obiekcie gastronomicznym w Suwałkach.

Na zdjęciu widać łunę nad budynkiem

Po dojeździe pierwszych zastępów PSP na miejsce zdarzenia, pożarem objęta była część obiektu łączącego dwa budynki. Działania w pierwszej kolejności polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na obiekt objęty pożarem oraz w obronie bezpośrednio zagrożonego budynku. Po przybyciu na miejsce akcji kolejnych zastępów wprowadzono roty z liniami gaśniczymi na poddasze oraz podano prąd wody z drabiny mechanicznej. Po stłumieniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachowej celem dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Do działań zaangażowano 7 zastępów PSP oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Potaszni i Nowej Wsi, łącznie 29 ratowników.

Opracowanie: bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach.

Zdjęcie: KM PSP w Suwałkach.