W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podsumowanie działań lwóweckich strażaków po burzach w dniach 14-18 lipca 2021

19.07.2021

Zdjęcie przedstawia samochód pożarniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim na drodze dojazdowej do posesji. Widoczna zabłocona droga w wyniku wystąpienia wód ze strumienia.

W dniach 14 -18 lipca br. na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano przejście kilku burz z intensywnym opadem deszczu oraz silnym wiatrem. W następstwie gwałtownych zjawisk atmosferycznych strażacy zostali wezwani do ponad 200 interwencji ratowniczych, związanych z usuwaniem skutków opadów oraz wiatru. Zgłoszenia do udzielenia pomocy w głównej mierze napływały z terenu Gminy Wleń (Strzyżowiec, Pilchowice, Nielestno, Modrzewie) miasta i gminy Lwówek Śląski (Płóczki Górne, Płóczki Dolne, Mojesz, Radłówka, Rakowice Małe, Żerkowice, Brunów) gminy Lubomierz (Pławna Górna, Pławna Dolna, Pasiecznik, Oleszna Podgórska, Wojciechów, Pokrzywnik, Milęcice, Golejów). Usuwaniem skutków burzy strażacy zajmowali się, aż do 18 lipca. Do organizacji akcji zaangażowano siły z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, zastępy z 19 jednostek OSP z terenu powiatu Lwóweckiego,  a także zastępy z 7 jednostek z PSP i OSP powiatów lubańskiego i karkonoskiego.

            Działania ratownicze strażaków PSP i OSP polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, piwnic i parterów budynków, usuwaniu powalonych drzew i ich konarów z dróg i budynków, zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych  i innych uszkodzeń w infrastrukturze technicznej.

Zdjęcia (8)