W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacka kapsuła czasu

26.05.2021

Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, który wraz z pracownikiem budowy umieszcza kapsułę czasu w fundamencie budynku.

W związku z rozpoczęciem budowy nowego obiektu garażowo-magazynowego na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim podjęto decyzję o umieszczeniu kapsuły czasu w fundamencie budynku we frontowej jego części w miejscu, w którym przewidziane jest wejście główne.

W kapsule została umieszczona współczesna prasa pożarnicza, zdjęcia znajdujące się na przenośnym nośniku pamięci przedstawiające funkcjonariuszy i pracowników komendy, a także obecny stan obiektu oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Ponadto w kapsule znajduje się również list od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, wykaz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i pracowników cywilnych wraz ze stopniami i zajmowanymi stanowiskami, a także współcześnie obowiązujące pieniądze.

W dniu 26 maja 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim dokonali umieszczenia kapsuły czasu w miejscu, w którym miejmy nadzieję przeleży kolejne 100 lat.

 

 

Źródło i zdjęcia; KP PSP w Lwówku Śląskim

Zdjęcia (7)