W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ZAKRES RZECZOWY PROJEKTU

Projekt dotyczy ponad 252,6 tys. m ² powierzchni użytkowej budynków szkolnictwa artystycznego. W ramach projektu zostanie zrealizowanych szereg robót budowlanych i instalacyjnych.

Projekt rzeczowo obejmuje m.in.: docieplenie elementów konstrukcyjnych, wymianę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę grzejników, kanałów,  rur wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, budowę systemów oświetlenia, kabli i przewodów elektrycznych, opraw oświetleniowych, zainstalowanie nowych kotłów, pomp ciepła, itd. Projekt obejmuje także (tam gdzie jest to uzasadnione) montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym m.in. instalację kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ogniw fotowoltaicznych, kotłów na biomasę.

W szeregu budynków zainstalowane będą systemy zarządzania energią, zostaną przebudowane systemy grzewcze lub nastąpi podłączenie do bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła.

Projekt przyczyni się do poprawy warunków w jakich uczą się dzieci i młodzież (głównie w małych i średnich miastach) m.in dlatego, że budynki uczestniczące
w projekcie zyskają również nowe walory estetyczne i użytkowe.

{"register":{"columns":[]}}