W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakres rzeczowy projektu

Projekt dotyczy ponad 252,6 tys. m² powierzchni użytkowej budynków szkolnictwa artystycznego. W ramach projektu zostanie zrealizowanych szereg robót budowlanych i instalacyjnych.

Projekt rzeczowo obejmuje m.in.: docieplenie elementów konstrukcyjnych,  wymianę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej,  wymianę instalacji centralnego ogrzewania w tym grzejników, zaworów i przewodów, modernizację wentylacji i klimatyzacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, montaż nowych kotłów, pomp ciepła, itd. Projekt obejmuje także (tam gdzie jest to uzasadnione) montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym m.in. instalację kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ogniw fotowoltaicznych, kotłów na biomasę.

W szeregu budynków zainstalowane będą systemy zarządzania energią, zostaną przebudowane systemy grzewcze lub nastąpi podłączenie do bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła.

Projekt przyczyni się do poprawy warunków, w jakich uczą się dzieci i młodzież (głównie w małych i średnich miastach) m.in, dlatego, że budynki uczestniczące w projekcie zyskają również nowe walory estetyczne i użytkowe.

 

{"register":{"columns":[]}}