W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Termomodernizacja Państwowych Szkół Artystycznych

Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce

Termomodernizacja Państwowych Szkół Artystycznych logotypy

 

Jednym z kluczowych projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanych w ramach aktywnej polityki mającej na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków instytucji kultury, szkół artystycznych i uczelni jest Projekt pt. Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce realizowany w ramach poddziałania 1.3.1: „Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Jest to pionierskie, jedyne tego rodzaju zamierzenie inwestycyjne w Polsce i w Europie, zaprogramowane w ramach dwóch perspektyw finansowych UE (2007-2013 i 2014-2020), obejmujące kompleksowo podsektor publiczny.

Projekt swoim zakresem obejmuje 139 szkół artystycznych (187 budynków)
w całym kraju, w tym 121 szkół muzycznych, 10 szkół plastycznych, 1 szkołę baletową, 1 zespół szkól artystycznych, 6 burs, co stanowi
ok. 60% placówek szkolnictwa artystycznego podległych MKiDN. 
Poniżej mapa z naniesionymi miastami w których realizowany jest projekt

 

Termomodernizacja Państwowych Szkół Artystycznych

65% obiektów włączonych do projektu stanowią budynki zabytkowe oraz wybudowane przed 1945 r. Pozostałe 35%to obiekty powojenne z lat 1946-1992.

Projekt ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej (oszczędności energii poprzez zmniejszenie jej zapotrzebowania i zużycia) oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez termomodernizację 187 budynków szkolnictwa artystycznego. Zakładany w projekcie wskaźnik energooszczędności wyliczony na podstawie audytów energetycznych wynosi ponad 60,4%.

Projekt dotyczy ponad 31 tys. nauczycieli i uczniów szkół.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}