W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poprawa warunków życia kobiet, sierot i młodzieży poprzez hodowlę drobiu w dystrykcie Siha w regionie Kilimandżaro

grupa osób patrzy na zagródkę z kurczakami

Celem projektu była poprawa warunków życia kobiet, młodzieży i dzieci w dystrykcie Siha poprzez zapewnienie im możliwości generowania stałego dochodu i dostępu do żywności. Dodatkowo realizacja projektu przez Ambasadę RP w Dar es Salaam we współpracy z Environmental, Human Rights Care and Gender Organization, miała na celu wzmocnienie pozycji kobiet i młodzieży na rynku pracy i w życiu społecznym oraz przestrzeganie ich praw.

Kobiety i młodzież należą do jednych z najbardziej zmarginalizowanych grup społecznych w Tanzanii. Kobiety wiejskie odgrywają ważną rolę w rolnictwie, ale napotykają poważne ograniczenia w dostępie do zasobów produkcyjnych. Prawie trzy czwarte wszystkich właścicieli ziemskich to mężczyźni. Kiedy właścicielkami są kobiety mają one zwykle mniejsze działki, posiadają mniej inwentarza żywego i mają bardzo ograniczony dostęp do nowych technologii, szkoleń, doradztwa, a także kredytów i innych usług finansowych. Kobiety, pracujące w rolnictwie na własny rachunek, zarabiają znacznie mniej niż mężczyźni. Także konieczność łączenia pracy zarobkowej z obowiązkami domowymi i społecznymi ogranicza ich produktywność i potencjał edukacyjny. Młodzież poniżej 15 roku życia stanowi 45 procent populacji Tanzanii liczącej ponad 53 miliony ludzi. Według oficjalnych danych bezrobocie wśród młodzieży jest relatywnie niskie (około 10% dla osób w wieku 15-35 lat), jednak w rzeczywistości ¾ z tej grupy zatrudnione jest, w niskowydajnym rolnictwie, nieformalnie.

Dzięki realizacji projektu zwiększono możliwości produkcyjne istniejącej, ale niewydajnej hodowli drobiu prowadzonej przez miejscowe kobiety i osieroconą młodzież. Przekazano pakiet startowy (inkubator, jaja, pasze, klujnik), zakupiono generator prądu i przeszkolono kobiety i młodzież z zakresu zwiększenia produktywności hodowli oraz generowania większego dochodu z hodowli kurczaków. Włączono powiększoną hodowlę w szerszy łańcuch dostaw drobiu i jaj w regionie. Dzięki temu grupy te znacząco powiększyły swoje dochody, a także zasób żywności do której mają dostęp.

Podmiot wdrażający: Ambasada RP w Dar es Salaam

Wysokość dofinansowania: 56 026 PLN

Miejsce realizacji: region Kilimandżaro, Tanzania

{"register":{"columns":[]}}