Aktualności
-
02.07.2021Od 1 lipca 2021 r. każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.
-
23.06.2021Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o kolejnych przypadkach wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r.
-
22.06.2021Kampania została przygotowana w oparciu o wyniki badań społecznych dotyczących wiedzy na temat HIV/AIDS w naszym kraju oraz informacje przekazane przez konsultantów z Poradni Internetowej HIV/AIDS oraz z Telefonu Zaufania HIV/ AIDS.
-
15.06.2021Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych.
-
11.06.2021Liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń. Jednak stale podkreślamy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest niebezpieczny. Dlatego wprowadzane od 13 i 26 czerwca zasady mogą być modyfikowane. Zachowajmy czujność i bądźmy odpowiedzialni.
-
07.06.2021Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie na podstawie zawiadomienia skierowanego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, informuje o wykryciu w 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego dziewiętnastego, dwudziestego, dwudziestego pierwszego, dwudziestego drugiego i dwudziestego trzeciego przypadku wścieklizny, w tym kolejnych dwóch przypadków na terenie powiatu garwolińskiego.
-
07.06.2021„Bezpieczna żywność dzisiaj dla zdrowego jutra” - to temat tegorocznego Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności. Podkreśla, że produkcja i konsumpcja bezpiecznej żywności przynosi natychmiastowe i długoterminowe korzyści dla ludzi, planety i gospodarki.
-
04.06.2021Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży będzie możliwa w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Aby ograniczać ryzyko zakażenia wśród uczestników wypoczynku oraz kadry, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne sanitarne.