W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin

Uwagi ogólne

Z wyłączeniem spraw związanych z wprowadzaniem do obrotu produktów nawozowych UE uregulowanych w przepisach rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2019 r. ustanawiającego przepisy dotyczące udostępniania na rynku produktów nawozowych UE, zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 1069/2009 i (WE) nr 1107/2009 oraz uchylającego rozporządzenie (WE) nr 2003/2003 w sprawie nawozów, wprowadzenie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin (podłoży do upraw, środków wspomagających uprawę roślin, stymulatorów wzrostu) jest regulowane w Polsce przez prawo krajowe:

  1. ustawę z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2023 r. poz. 569)
  2. rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 119, poz. 765 oraz z 2009 r. Nr 224 poz. 1804);
  3. rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 8 września 2010 r. w sprawie sposobu pakowania nawozów mineralnych, umieszczania informacji o składnikach nawozowych na tych opakowaniach, sposobu badania nawozów mineralnych oraz typów wapna nawozowego (Dz. U. z 2010 r., Nr 183 poz. 1229).

Zgodnie z art. 52 rozporządzenia (UE) 2019/1009, możliwe jest udostępnianie na rynku nawozów oznaczonych znakiem „NAWÓZ WE”, które zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z rozporządzeniem (WE) 2003/2003 przed dniem 16 lipca 2022 r. Nawozy te mogą pozostać w obrocie handlowym do upływu terminu ich ważności.

Wprowadzony do obrotu nawóz WE przed dniem 16 lipca 2022 r. oznacza, że:

  • nawóz został faktycznie wyprodukowany i jest już w pełni zgodny z rozporządzeniem (WE) 2003/2003 przed ta datą; oraz
  • został faktycznie dostarczony, odpłatnie lub nieodpłatnie w wyniku złożenia oferty lub zawarcia umowy (pisemnej lub ustnej) pomiędzy dwiema lub więcej osobami prawnymi lub fizycznymi zobowiązująca do przeniesienia własności, posiadania lub innego prawa po zakończeniu produkcji, lub;
  • jest przechowywany w celu dostawy zarówno luzem jak i w opakowaniach, nawet jeśli faktyczna dostawa ma miejsce dopiero po 16 lipca 2022 roku, lub
  • jest zaimportowany na obszar celny UE.

W przypadku produktów nawozowych wprowadzonych na rynek na podstawie prawa krajowego tj. ustawy o nawozach i nawożeniu, a które uzyskały pozwolenie MRiRW na wprowadzenie do obrotu, zawierających w swoim składzie nawozy mineralne oznaczone znakiem WE będzie niezbędny przegląd tych pozwoleń w celu możliwości pozostawienia ich w obrocie prawnym.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/komunikat-dot-zasad-wprowadzania-do-obrotu-nawozow-i-srodkow-wspomagajacych-uprawe-roslin-obowiazujacych-po-16-lipca-2022-r

Bez pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi można wprowadzać do obrotu na rynek krajowy:

  1. NAWOZY WE wprowadzone do obrotu przed 16 lipca br. Nawozy te mogą pozostać w obrocie handlowym do upływu terminu ich ważności.

  2. Nawozy powstałe ze zmieszania typów nawozów oznaczonych znakiem „NAWÓZ WE”. Nawozy te mogą pozostać w obrocie do końca terminu ich ważności. Data przydatności do użycia mieszanek „NAWOZÓW WE” powinna być skorelowana z okresem przydatności „NAWOZÓW WE” stanowiących część składową mieszanki, i powinna odpowiadać dacie ważności tego NAWOZU WE”, który wcześniej ją traci.

  3. Typy wapna nawozowego, w tym zawierające magnez wymienione w załączniku nr 6 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 września 2010 r. w sprawie sposobu pakowania nawozów mineralnych, umieszczania informacji o składnikach nawozowych na tych opakowaniach, sposobu badania nawozów mineralnych oraz typów wapna nawozowego i spełniające określone w tym załączniku wymagania, oraz spełniające wymagania dot. dopuszczalnego limitu metali ciężkich dla nawozów wapniowych, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu;

  4. Nawozy naturalne, czyli nawozy zdefiniowane w art. 2 ust. 4 ustawy o nawozach i nawożeniu np. nieprzetworzony obornik, gnojówka, gnojowica, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r. określającego przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) (Dz. Urz. UE L 300 z 14.11.2009, str. 1, z późn. zm.).

  5. Torf tzw. surowy w żaden sposób nieprzetworzony, w tym niefrakcjonowany, oraz kora i trociny ozdobne;

  6. Nawozowe produkty mikrobiologiczne zdefiniowane w art. 2 ust.1 pkt.10 a ustawy o nawozach i nawożeniu nie podlegają dopuszczeniu do obrotu na podstawie pozwoleń MRiRW, jednakże aby skorzystać z preferencji podatkowych dla tych produktów tj. obniżonego 8% VAT-u, konieczny jest wpis tych produktów do wykazu prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) w Puławach na zasadach określonych w przepisach ustawy o nawozach i nawożeniu. Informacje ogólne nt. zasad wpisu do prowadzonego przez IUNG-PIB wykazu nawozowych produktów mikrobiologicznych dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://www.iung.pl/nawozowe-produkty-mikrobiologiczne/ Natomiast wykaz jest dostępny pod adresem: https://www.iung.pl/wp-content/uploads/2023/06/wykaz-produktow-mikrobiologicznych.pdf

Wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych i środków wspomagających uprawę roślin (czyli środków poprawiających właściwości gleby, stymulatorów wzrostu i podłoży) wymaga pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wyjątkami określonymi w art. 5 ustawy o nawozach i nawożeniu.

„Art. 5 Do obrotu można wprowadzać także nawozy oraz środki wspomagające uprawę roślin, o których mowa w art. 3 ust. 2, dopuszczone do obrotu w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub Republice Turcji, jeżeli:

  1. przepisy krajowe, na podstawie których są one wprowadzane do obrotu, zapewniają ochronę zdrowia ludzi, zwierząt i ochronę środowiska oraz przydatność do stosowania w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w art. 4 ust. 6 lub
  2. spełniają wymagania określone w przepisach dotyczących rolnictwa ekologicznego i są przeznaczone na potrzeby własne”

Należy podkreślić, że producent, importer lub inny podmiot wprowadzający do obrotu nawóz lub środek wspomagający uprawę roślin na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest odpowiedzialny za prawidłowe stosowanie art. 5 ww. ustawy. Oznacza to, że powinien wykazać, że nawóz lub środek wspomagający uprawę dopuszczony do obrotu w innym państwie członkowskim spełnia wymagania dotyczące zdrowia ludzi i zwierząt, ochrony środowiska oraz przydatności do stosowania określone w art. 4 pkt 6 ustawy o nawozach i nawożeniu. Produkt dopuszczony do obrotu w innym państwie członkowskim UE, wprowadzany na rynek krajowy powinien spełniać wymagania określone dla produktów krajowych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 119, poz. 765 z późn.zm.).

Sprzedaż nawozów zarejestrowanych w innych państwach nie wymaga zgłoszenia, ale może podlegać kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa zgodnie z rozdziałem 6 ustawy o nawozach i nawożeniu.

„Art. 5 ustawy o nawozach i nawożeniu nie zobowiązuje do przesłania zezwolenia lub upoważnienia do Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa przed wprowadzeniem produktu do obrotu. Dokument potwierdzający rejestrację nawozu w innym kraju UE powinien być dostarczony do Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w przypadku kontroli, która może być przeprowadzona zgodnie z rozdziałem 6 ustawy o nawozach i nawożeniu”

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/515 z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie wzajemnego uznawania towarów wprowadzonych legalnie do obrotu w innym państwie członkowskim oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 764/2008 https://eurlex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri-CELEX:32019R0515, w celu ułatwienia podmiotom gospodarczym wykazania, że ich towary są wprowadzane do obrotu zgodnie z prawem w innym państwie członkowskim art. 4 został ustanowiony.

Art. 4 ust. 4 powyższego rozporządzenia stanowi, że "deklaracja wzajemnego uznania może zostać dostarczona właściwemu organowi państwa członkowskiego przeznaczenia do celów oceny przeprowadzanej na mocy art. 5”. Jednakże zgodnie z Art. 5 ust. 1 "Jeżeli właściwy organ państwa członkowskiego przeznaczenia zamierza dokonać oceny towarów podlegających niniejszemu rozporządzeniu niezwłocznie kontaktuje się z zainteresowanym podmiotem gospodarczym".

Wniosek o wydanie pozwolenia na wprowadzenie do obrotu nawozów albo środków wspomagających uprawę roślin

Wniosek składa, w formie oryginałów lub uwierzytelnionych za zgodność z oryginałem kopii:

  • producent nawozu lub środka wspomagającego uprawę roślin (dla nawozu lub środka wspomagającego uprawę roślin wyprodukowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej),
  • importer (dla nawozu lub środka wspomagającego uprawę roślin przywiezionego z terytorium kraju trzeciego),
  • inny podmiot wprowadzający nawóz na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dla nawozu lub środka wspomagającego uprawę roślin wyprodukowanego lub wprowadzonego do obrotu na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej) do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa,

Komórka odpowiedzialna:

Departament Hodowli i Ochrony Roślin

Wydział Pozwoleń Nawozowych

Wniosek powinien zawierać:

  • imię i nazwisko albo nazwę wnioskodawcy;
  • oznaczenie siedziby i adresu albo miejsca zamieszkania i adresu wnioskodawcy;
  • numer identyfikacji podatkowej (NIP);
  • numer w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, o ile taki posiada;
  • nazwę i rodzaj nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin (organiczny, mineralny, organiczno-mineralny).

Załączniki do wniosku:

sprawozdania z badań (fizycznych, fizykochemicznych, chemicznych, biologicznych, rolniczych) nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin wykonane przez jednostki upoważnione lub akredytowane (art. 4 ust. 4 pkt 1 ustawy o nawozach i nawożeniu oraz § 2 i § 4 rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu)

  • opinie wydane przez jednostki upoważnione (art. 4 ust. 4 pkt 2 ustawy o nawozach i nawożeniu oraz § 5 i § 6 rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu);

  • projekt instrukcji stosowania i przechowywania nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin (art. 4 ust. 4 pkt 3 ustawy o nawozach i nawożeniu oraz § 13 rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy nawozach i nawożeniu);

  • kopię umowy prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej, jeżeli wniosek składa spółka cywilna;

  • wnioskodawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dołącza przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego dokumenty potwierdzające prowadzenie przez niego działalności gospodarczej (zgodnie z art. 4 ust. 5 ustawy o nawozach i nawożeniu);

  •  kopię decyzji powiatowego lekarza weterynarii o zatwierdzeniu zakładu przetwórczego produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych wytwarzającego nawozy oraz nadaniu weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego lub oświadczenie o jego uzyskaniu - dla nawozów, które zostały wytworzone z produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub produktów pochodnych lub zawierają w swoim składzie produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego lub produkty pochodne, a w przypadku nawozu pochodzącego z państwa innego niż Rzeczpospolita Polska - inne równoważne dokumenty.
  • dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej w kwocie 705 zł (stawki określone w części III pozycja 28 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. 2022 r. poz. 2142, z późn. zm.).

Opłaty należy dokonać na konto:

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Centrum Obsługi Podatnika

21 1030 1508 0000 0005 5000 0070 z dopiskiem: opłata skarbowa od pozwolenia na wprowadzenie do obrotu

Tryb odwoławczy dla decyzji administracyjnych wydawanych na podstawie art. 4 ustawy o nawozach i nawożeniu:

Zgodnie z art. 127 § 3 ustawy z dnia - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775 z późn. zm.) strona niezadowolona z decyzji może zwrócić się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Jeżeli strona nie chce skorzystać z prawa do zwrócenia się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, może wnieść do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję w terminie 30 dni od dnia doręczenia takiej decyzji. Skargę wnosi się za pośrednictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona może również, stosownie do treści art. 127a Kodeksu postępowania administracyjnego, zrzec się prawa do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. W przypadku zrzeczenia się wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, z dniem doręczenia Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, decyzja stanie się ostateczna i prawomocna. Prawomocność oznacza brak możliwości zaskarżenia decyzji do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Wniesienie skargi za pośrednictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w trybie art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2023 r. poz. 259) może nastąpić po wyczerpaniu wymienionego środka odwoławczego.

Na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi znajduje się wykaz nawozów i środków wspomagających uprawę roślin, które można wprowadzać do obrotu na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wykaz-nawozow-i-srodkow-wspomagajacych-uprawe-roslin

Kontakt telefoniczny:

W związku z powyższym w celu kontaktu telefonicznego w sprawach pozwoleń nawozowych oraz innych kwestiach dotyczących wprowadzania nawozów do obrotu, prosimy dzwonić w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 13.00 do 15.00.

Telefon kontaktowy do sekretariatu Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin:

+48 22 623 21 51

W innych dniach i godzinach połączenia telefoniczne nie będą realizowane do odwołania.

Kontakt emailowy:

sekretariat.dhr@minrol.gov.pl

kancelaria@minrol.gov.pl

Zakładanie skrzynek ePUAP

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca do założenia na platformie ePUAP kont, na które będzie mogła być przekazywana korespondencja dotycząca uzyskiwania pozwoleń na wprowadzanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.

Instrukcja założenia konta ePUAP jest dostępna na stronie: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/pomoc/!ut/p/a1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOINLCw83R2dDbwMnN2MDBxNDMDB_cIsDQ38TYEKIkEKcABHA0L6w_Wj8CoxMIMpwG1FQW6EQaajoiIAm4U6ZQ!!/?1dmy&currecu=true&urile=wcm%3apath%3a%2Fepuap2%2FPL%2FStrefa%2BKlienta_Pomoc%2FInstrukcje%2Bi%2Bpodreczniki%2F

Ten sposób przesyłania informacji usprawni proces wydawania pozwoleń na wprowadzanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin. Wezwania i podpisane decyzje będą dostarczane adresatom w dniu ich podpisania, a pracownicy Ministerstwa czas poświęcany do tej pory na drukowanie, dokumentów, adresowanie i nadawanie korespondencji będą mogli poświęcić na rozpatrywanie wniosków.

Mając na uwadze art. 14 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r., poz. 775 z późn.zm.) możliwe jest przekazywanie dokumentów, o których mowa w art. 4 ust. 3-4 ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2021 r., poz. 76, z późn. zm.) podpisanych elektronicznie. Natomiast w przypadku dokumentów, które nie mogą zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym Ministerstwo proponuje przesłanie przez skrzynkę ePUAP skanów tych dokumentów oraz przesłanie pocztą tradycyjną oryginałów. Zostaną one włączone do dokumentacji, jednak nie będzie to opóźniało rozpatrzenia wniosku.

Ministerstwo zwraca się z prośbą o zastosowanie się do zaproponowanego sposobu komunikacji i założenie stosownych kont na ePUAP-ie, a następnie przesłanie informacji o uzyskanym adresie drogą elektroniczną na adres sekretariat.dhr@minrol.gov.pl Ministerstwo informuje uprzejmie, że korespondencja w wersji papierowej począwszy od 1 lutego br. nie jest zalecana.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
11.05.2018 13:01 Sławomir Mucha
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Ewa Mikulak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 30.0 14.07.2023 14:58 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 29.0 14.07.2023 14:51 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 28.0 14.07.2023 14:24 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 27.0 14.07.2023 14:22 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 26.0 27.01.2023 11:15 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 25.0 27.01.2023 11:12 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 24.0 25.01.2023 16:39 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 23.0 25.01.2023 16:37 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 22.0 25.01.2023 16:36 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 21.0 25.01.2023 12:46 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 20.0 25.01.2023 12:44 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 19.0 25.01.2023 12:35 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 18.0 25.01.2023 12:30 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 17.0 25.01.2023 12:27 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 16.0 25.07.2022 12:36 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 15.0 25.07.2022 12:34 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 14.0 25.07.2022 12:33 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 13.0 25.07.2022 12:30 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 12.0 25.07.2022 12:25 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 11.0 18.02.2022 13:05 Sławomir Mucha
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 10.0 04.08.2021 09:38 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 9.0 04.08.2021 09:36 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 8.0 07.06.2021 08:51 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 7.0 07.06.2021 08:48 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 6.0 09.11.2020 13:28 Sławomir Mucha
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 5.0 06.04.2020 10:00 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 4.0 19.12.2019 13:35 Sławomir Mucha
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 3.0 28.08.2019 13:56 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 2.0 28.08.2019 12:36 Iwona Chromiak
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 1.1 18.04.2019 12:58 Sławomir Mucha
Pozwolenie ministra właściwego do spraw rolnictwa na wprowadzenie do obrotu nawozów organicznych, organiczno-mineralnych, mineralnych nieoznaczonych znakiem „NAWÓZ WE” oraz środków wspomagających uprawę roślin 1.0 11.05.2018 13:01 Sławomir Mucha

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}