W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Aktywni Błękitni” z udziałem naszych specjalistów

21.05.2024

brak

„Piknik na Śluzie Okole” w Bydgoszczy za nami. To już trzeci raz, gdy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w akcji przeprowadzonej w ramach programu profilaktycznego Szkoła przyjazna wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”, przygotowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Ideą programu jest upowszechnianie i usystematyzowanie wiedzy oraz wyrobienie poprawnych nawyków i postaw dotyczących wody oraz szeroko rozumianej gospodarki wodnej. Tematyka ta wpisuje się w corocznie organizowaną przez Państwową Inspekcję Sanitarną akcję profilaktyczną „Bezpieczne wakacje”.

To był dzień pełen atrakcji. Blisko 150 dzieci ze szkół podstawowych oraz nauczycieli wzięło udział w pikniku. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z punktami informacyjno-edukacyjnymi zarówno przez gospodarza RZGW w Bydgoszczy, jak i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Nasi specjaliści zaprezentowali między innymi tematy dotyczące:

  • bezpiecznych wakacji,
  • zdrowego odżywiania,
  • quiz wiedzy o zdrowiu,
  • profilaktyki uzależnień,
  • talerza zdrowia.

- Super, że mogliśmy tu przyjechać i zobaczyć z bliska jak wygląda sprzęt płetwonurka. Kilka osób z mojej klasy odgadywało zagadki o zdrowiu z fajnymi nagrodami. Mam nadzieję, że za rok też tu będziemy - powiedział Kamil z jednej ze szkół, która gościła na pikniku.

To wspaniała inicjatywa, dzięki której młodzież mogła zapoznać się z historią budowy śluzy oraz jej funkcjonowaniem, między innymi poprzez pokaz „śluzowania” jednostki policyjnej. Dodatkowo zwrócono uwagę na ekologiczne wykorzystywanie wody oraz zasady pozwalające na jej oszczędzanie. Przeprowadzono warsztat dotyczący udzielania pomocy osobom tonącym poprzez koło ratunkowe oraz rzutki ratownicze. Wypracowano algorytm powiadamiania służb ratunkowych w stacji zagrożenia zdrowia i życia za pomocą numeru alarmowego 112, 601 100 100 oraz aplikacji Ratunek. Dziękujemy za zaproszenie.

{"register":{"columns":[]}}