W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto województwa! PWIS w Bydgoszczy specjalnym gościem uroczystej sesji

07.06.2021

brak

Uroczysta sesja sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy była kulminacyjnym punktem oficjalnych obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „To spotkanie dedykujemy naszym bohaterom” – zapowiedział w swoim wystąpieniu marszałek Piotr Całbecki, odnosząc się do pracowników i funkcjonariuszy instytucji i służb zaangażowanych w walkę z epidemią Covid-19; przedstawiciele tych struktur byli specjalnymi gośćmi uroczystej sesji.  

Solennej mszy w bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo, która rozpoczęła uroczystości, przewodniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel. W nabożeństwie uczestniczyli członkowie zarządu województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i radni województwa, a także parlamentarzyści i przedstawiciele administracji rządowej.

Gośćmi uroczystej sesji sejmiku byli m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także przedstawiciele blisko stu instytucji i służb w całym regionie zaangażowanych w walkę z epidemią Covid-19, w tym Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Wojciech Koper, który odebrał specjalne podziękowania dla wszystkich pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w regionie podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską.

- Bardzo dziękuję za docenienie ogromnej pracy, którą wykonali pracownicy wszystkich naszych Stacji Sanitarno-Epidemiologiczny: powiatowych i wojewódzkiej. To był bardzo trudny czas, w którym walczyliśmy z falami pandemii koronawirusa nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przy okazji pragnę pogratulować moim pracownikom, którzy stanęli na wysokości zadania – powiedział Wojciech Koper.

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca Elżbieta Piniewska poświęcili swoje wystąpienia bohaterom walki z epidemią i doświadczeniu, przez które w związku z epidemią jako społeczność przechodzimy. 

- To dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Jestem przekonana, że doświadczenie epidemii zmieni nas na zawsze. Była dla nas sprawdzianem społecznej solidarności, wrażliwości i odpowiedzialności. Przechodzimy przez nią razem, wzajemnie się wspierając, pocieszając, udzielając pomocy – mówiła pani przewodnicząca. 

- Dzisiejsze spotkanie dedykujemy naszym bohaterom. Są tutaj z nami przedstawiciele wszystkich instytucji, organizacji i służb bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią, niosących pomoc chorym i potrzebującym. Chcę także podziękować panu wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi, który reprezentując rząd koordynował w naszym województwie ten obszar, za to, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w tym wielkim programie walki z pandemią, który powoli przechodzi do historii i będzie naszym wspólnym zwycięstwem. Dziękuję wszystkim służbom uczestniczącym w zarządzaniu kryzysowym – dodał marszałek Piotr Całbecki.

Chwilą ciszy zebrani uczcili pracowników placówek służby zdrowia, którzy zmarli na Covid-19 niosąc pomoc chorym.

1623144245516